PRODUCENT KRZESEŁ:
 
- BIUROWYCH
- HOTELOWYCH
- RESTAURACYJNYCH
- BANKOWYCH
 

Podłokietnik krzesła

Podłokietnik - mały element wielkiej wagi

Podłokietnik- wydawałoby się, że jest to jeden z elementów dekoracyjnych krzesła. Jak pokazują badania, jeszcze kilka lat temu krzesła z podłokietnikami nie były tak popularne jak obecnie. Najczęściej podłokietniki występują w katalogach krzeseł biurowych ale nie tylko. Coraz częściej podłokietniki występują w zwykłych krzesłach, niekoniecznie przeznaczonych do pracy w biurze, przy komputerze. Funkcjonalność podłokietnika jest nieoceniona.

Rozluźnienie dla zdrowia

Podłokietniki krzesła rozluźniają ramiona, barki i kark, które są zwykle spięte i zastygłe w jednej pozycji. Odciążają także przedramiona, łokcie i nadgarstki. Podłokietnik krzesła dzięki swojej wysokości sprzyja neutralnemu ustawieniu nadgarstków, co po dłuższym czasie pracy jest niewątpliwą ulgą. Podczas długotrwałej pracy czy to przy komputerze czy bez, nasze ciało często pozostaje nieruchome, zastygłe. Taki zastój nie sprzyja naszemu zdrowiu. Naprężenie w poszczególnych elementach kręgosłupa w pozycji pochylonej, które trwa przez dłuższy czas, wynosi aż 275% masy ciała. To bardzo duże obciążenie dla kręgosłupa. Podłokietnik krzesła służy jako boczna podpora dla naszego ciała w szczególności ramion, łokci i rąk. Jest istotny dla zachowania prawidłowej i harmonijnej postawy naszego ciała spoczywającego na krześle.

Rodzaje podłokietników

Podłokietniki krzesła mogą być różne. Coraz częściej mamy do czynienia z podłokietnikami, które są ruchome i dostosowujące się do aktualnej pozycji ciała. Regulując kąty pomiędzy przedramieniem a tułowiem, odciążamy mięśnie pleców. Odległość od siedziska pozwala na dostosowanie rozstawu podłokietników zarówno dla osoby niskiej jak i wysokiej. Podłokietniki mogą być także nieruchome, stanowiące część krzesła – poręcz, pokryte nakładkami z tkaninami, które mają dodatkowo podnosić komfort siedzenia. Jeśli chcesz by Twoje ciało odpoczywało podczas pracy czy innych czynności siedzących, nie zwlekaj już dziś zapoznaj się z naszą oferta ergonomicznych krzeseł z podłokietnikami!

Przykładowe produkty